Konkursy szkolne

Nasze konkursy zachęcają młodzież szkolną w wieku 13-16 lat do działania na rzecz miasta. Rzuciliśmy uczniom wyzwanie, aby stworzyli „narzędzia zmiany” w zakresie inteligentnej konsumpcji, zmniejszania emisji zanieczyszczeń i zdrowszego stylu życia w mieście.

Szkoły w każdym z miast zostaną zaproszone do wzięcia udziału w konkursie. Każda z drużyn będzie korzystać z interaktywnych gier online w celu zebrania danych o własnych warunkach mieszkaniowych, środkach transportu, spożyciu żywności i emisji zanieczyszczeń. Drużyny przedstawią również zaprojektowane przez siebie narzędzia zmiany.

Młodzież jest nie tylko przyszłością naszego społeczeństwa, ale również grupą najbardziej narażoną na ryzyko związane z zanieczyszczeniem powietrza. Właśnie dlatego uważamy współpracę z młodzieżą za szczególnie istotną i chcemy im pokazać, jakie zmiany ich miasto może wprowadzić.

Rywalizacja konkursowa zakończy się 28 lutego 2019, a zwycięzców poznamy 21 marca 2019 podczas Gali Dobrych Inicjatyw w Sali Koncertowo-Widowiskowej Muza.